Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /admin/include/settings.php on line 48
Zostań producentem energii - TH-SILESIA Solar System

Zostań producentem energii

Dotacje na instalacje fotowoltaiczne zrewolucjonizują krajobraz energetyczny w Polsce lecz okazja na zdobycie środków finansowych szybko się skończy.

 
Warto skorzystać ze wsparcia na instalacje fotowoltaiczne. 
Mechanizm jest znany z popularnych programów dotacji na kolektory słoneczne. Teraz jest możliwe dofinansowanie również do paneli słonecznych produkujących energię elektryczną. Programów wsparcia jest kilka: zarówno dla przedsiębiorców jak i osób fizycznych.
   
Wysokość dotacji nawet  90 %
W ubiegłym roku dla obszarów wiejskich istniały dotacje nawet 90 % kosztów instalacji. Obecnie prowadzone są programy gwarantujące wsparcie 20 - 30 do 85 %. W zależności czy wniosek składamy prywatnie czy jako firma. Trzeba też wiedzieć, że i od województwa w którym budujemy instalację zmieniają się też możliwości dotacyjne.
Najbardziej popularnym jak dotąd programem jest narodowy program Prosument zapewniający dotację 40 %.
 
Fakty i mity o panelach
Często mylone są znane już kolektory słoneczne z modułami fotowoltaicznymi. Jednak to nie to samo. Te nowe nie grzeją wody lecz produkują prąd elektryczny. Takie baterie słoneczne spotykane są choćby w kalkulatorach, zasilają też często oświetlenie znaków drogowych. Jest to możliwe dzięki właściwościom niektórych materiałów i fotonom światła powodującym powstawanie napięcia elektrycznego. Mało kto wie, że w 1920 roku za opisanie tego zjawiska Albert Einstein otrzymał nagrodę Nobla.
 
Z akumulatorami czy bez ?
Instalacja może być z akumulatorami jako zasilanie awaryjne lub bank energii. Jednak bardziej popularny wariant to instalacja podłączona do sieci elektroenergetycznej. Polskie Prawo Energetyczne pozwala dziś na produkcję energii elektrycznej na własne potrzeby z możliwością odsprzedaży nadwyżki bez konieczności uzyskania koncesji. Stajemy się jednocześnie producentem i konsumentem czyli prosumentem. Słońce wstaje każdego dnia i świeci za darmo więc my też możemy mieć za darmo swój prąd.